DARMOWA dostawa przy zakupie od 800 zł – Dostawa w ciągu 3-4 dni roboczych – Wymiana towaru w ciągu 14 dni od otrzymania towaru

Paszmina to klejnot wśród wyrobów z kaszmiru - klasa Diamond czy Platinum?

Kaszmirowy blog Peter Greša

Paszminy należą do najbardziej eleganckich wyrobów z przędzy kaszmirowej. Do tradycyjnego, ręcznego wyrobu paszminy używa się delikatnej wełny puchowej kóz kaszmirskich. Powstaje w ten sposób modny dodatek, który swoją jedwabistością, kolorami i pięknem już od wieków oczarowuje kobiety na całym świecie. W ostatnich latach paszminy znów znalazły się u szczytu swojej popularności. Jest to przede wszystkim zasługą sławnych hollywoodzkich aktorek, na przykład Angeliny Jolie i Nicole Kidman, które chętnie noszą paszminę. Dzięki wpływowi Hollywoodu na świat mody paszmina stała się niezmiernie popularna nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w Europie. 

Kaszmirowe swetry wybiera się na podstawie ilości warstw przędzy, z której zostały utkane, natomiast podstawowym parametrem przy wyborze paszminy jest jej skład. W naszym sklepie internetowym znajdziecie dwie podstawowe klasy paszmin - Diamond i Platinum. Obie oferty zawierają to, co najlepsze w świecie ręcznie tkanych szali.

Kolekcja Diamond 

Paszminy klasy Diamond to ekskluzywne, modne dodatki. Nadają się na każdą okazję, w której liczy się wyjątkowy wygląd. Intensywne kolory, niekłująca w oczy elegancja i 100% kaszmir najwyższej jakości sprawiają, że szale tej klasy to prawdziwe diamenty wśród kaszmirowych szali.

Kolekcja Platinum 

Paszminy z kolekcji Platinum łączą w sobie piękno i właściwości użytkowe dwóch luksusowych tkanin naturalnych - są tkane z 70% kaszmiru i 30% jedwabiu. Paszminy klasy Platinum są gładkie, zwiewne, a jednocześnie bardzo przyjemne w noszeniu. Zachwycają wyrazistymi kolorami lub wzorami.