DARMOWA dostawa przy zakupie od 800 zł – Dostawa w ciągu 3-4 dni roboczych – Wymiana towaru w ciągu 14 dni od otrzymania towaru

Jak właściwie dbać o wyroby z kaszmiru?

Kaszmirowy blog Peter Greša

Jak każda wełna, również ta kaszmirowa wymaga regularnej konserwacji. Kaszmir jest materiałem luksusowym i bardzo przyjemnym w noszeniu, ma wspaniałe własności estetyczne i użytkowe, ale jak każda tkanina naturalna jest również delikatny i w wyniku nieodpowiedniej konserwacji może zostać bezpowrotnie uszkodzony lub zniszczony.

Podstawowe zasady użytkowania odzieży z kaszmiru

- Kaszmir utrzymuje swoje wspaniałe właściwości dzięki regularnemu  przewietrzaniu. Swetra nie należy nosić dwa dni z rzędu. Aby odzież kaszmirowa mogła "odpocząć" i przewietrzyć się, powinno się ją nosić przynajmniej co drugi dzień.

- Kaszmiru nie pierze się nigdy w temperaturze powyżej 20 °C. Jest to bardzo ważne, ponieważ tylko w temperaturze wody do 20 °C kaszmirowa odzież utrzymuje swój kształt, nie zbiega się i nie filcuje. Jeśli zdecydujecie się wyprać sweter w pralce automatycznej, pamiętajcie o użyciu programu do prania wełny i ustawieniu temperatury do 20 °C. Znacznie lepiej jest jednak prać swetry kaszmirowe ręcznie. Kaszmirowej odzieży nie powinno się także nigdy ręcznie wyżymać, ale raczej odwirować w pralce automatycznej z maksymalną prędkością 1000 obrotów na minutę.

- Robią się Wam supełki na swetrze? Po drugim albo trzecim praniu powinny zupełnie zniknąć. Mechacenie pojawia się najczęściej na nowych swetrach. Mechacenie samo w sobie nie jest wadą, pojawia się na wszystkich wyrobach z wełny naturalnej. Do usunięcia supełków można użyć na przykład delikatnej szczotki.

- Wypranego i odwirowanego swetra nigdy nie powinno się suszyć bezpośrednio na słońcu lub w suszarce - może bowiem dojść do bezpowrotnych zmian w strukturze tkaniny, a sweter zbiegnie się, straci swoją miękkość i delikatność.

- Kaszmirowej odzieży nie trzeba prasować. My również nie zalecamy prasowania naszych produktów. 

- Najważniejsza uwaga na zakończenie: przy konserwacji Waszej odzieży kaszmirowej zawsze przestrzegajcie zaleceń, które znajdują się na metce.