DARMOWA dostawa przy zakupie od 800 zł – Dostawa w ciągu 3-4 dni roboczych – Wymiana towaru w ciągu 14 dni od otrzymania towaru

Gdzie produkuje się odzież, którą sprzedajecie?

Kaszmirowy blog Peter Greša

Kaszmir jest modny, drogi i pożądany. Swetry i inne ubiory z kaszmiru produkuje z większym lub mniejszym sukcesem wiele firm na całym świecie. W skali całego świata najwięcej odzieży z kaszmiru wyrabia się w Chinach. W Europie najwięcej wyrobów z kaszmiru produkuje się w Szkocji i we Włoszech. Wyroby europejskich producentów są co prawda wysokiej jakości, ale ich cena bywa wyższa niż cena porównywalnej jakości wyrobów z Orientu. Powodem tego są wyższe wymagania ekonomiczne siły roboczej, koszty energii i składowania.

Większość produktów z kaszmiru, które oferujemy w naszym sklepie internetowym, jest wyrabiana w Nepalu, na przedgórzu Himalajów. Właśnie tam rozpoczęła się historia kaszmiru i tkaczy, którzy rozsławili go jako jedną z najdroższych, a jednocześnie najpiękniejszych tkanin naturalnych. 

Zakład wytwórczy, z którego pochodzi odzież kaszmirowa oferowana w naszym sklepie internetowym, znajduje się niedaleko Katmandu. Zatrudnia on najlepszych tkaczy, którzy do ręcznie wyrabianych paszmin wnoszą umiejętności, sztukę i tradycję pokoleń swoich przodków od wieków tkających paszminy w taki sam sposób. Oferowane przez nas produkty nie powstają więc metodami przemysłowymi, na automatycznych liniach produkcyjnych (jak ma to miejsce na przykład w sąsiadujących z Nepalem Chinach).