DARMOWA dostawa przy zakupie od 800 zł – Dostawa w ciągu 3-4 dni roboczych – Wymiana towaru w ciągu 14 dni od otrzymania towaru

2 warstwy, 4 warstwy, 12 warstw - ile warstw kaszmiru ma być w moim swetrze?

Kaszmirowy blog Peter Greša

Przy wyborze swetrów kaszmirowych ważnym parametrem jest ilość warstw przędzy kaszmirowej, z których sweter został wykonany. Najczęściej spotykane na rynku europejskim są swetry utkane z dwóch warstw przędzy kaszmirowej. Można je nosić przez cały rok, również w chłodniejsze dni lata. Swetry wykonane z 4 warstw kaszmiru wyśmienicie nosi się w chłodne dni, wiosną i jesienią. Kiedy nie ma mrozu i nie wieje wiatr, można je nosić nawet bez kurtki lub płaszcza, ponieważ doskonale utrzymują ciepło.

Kaszmirowy sweter na zimę? U nas w kraju od sześciu warstw przędzy.

Im więcej warstw użyto do wyrobu swetra, tym będzie cieplejszy. W warunkach temperaturowych naszego kraju idealnie sprawdzają się sześcio-, dziesięcio- i dwunastowarstwowe swetry kaszmirowe. Są najlepszym wyborem na mroźne dni, od końca jesieni do późnej wiosny, kiedy to perfekcyjnie ochronią nas przed zimą. Kaszmirowy sweter z 12 warstw przędzy ogrzewa co najmniej dwukrotnie lepiej niż sweter z wełny owczej o tej samej grubości.

Od ilości warstw uzależniona jest także cena swetra. Im więcej warstw przędzy, tym wyższa jest ostateczna cena produktu.